بسته بندی سرامیک با استفاده از پالت

بسته بندی سرامیک با استفاده از پالت

برای بسته بندی سرامیک، کاشی، سنگ‌های تزئینی از پالت چوبی سرامیکی استفاده می‌شود. این پالت‌ها در عین سادگی متمایز از سایر محصولات چوبی می‌باشند. پالت‌ها با توجه به کالاهایی که برای جابجایی روی آنها قرار می‌گیرد، ساخته می‌شوند. به میزانی که محصولات ذکر شده سنگین‌تر باشند، تغییراتی روی این سازه انجام می‌شود که قادر به تحمل وزن بیشتری باشد. به علاوه اگر محصولات بزرگتر باشند، سایز پالت بزرگتر ساخته می‌شود و بالعکس.

پالت چیست؟

پالت، سازه‌ای تخت و رو صاف ترابری است که در انواع پالت پلاستیکی و چوبی و در برخی موارد فلزی ساخته می‌شود. پالت‌ها به این منظور ساخته می‌شوند که با استفاده از آنها بتوان جابجایی بار و کالا را توسط تجهیزات انبار نظیر جک پالت‌ها، استکر، لیفتراک و … به شیوه‌ای پایدار و ایمن انجام داد.

کاربردهای پالت چوبی برای بسته بندی سرامیک

پالت چوبی علاوه بر بسته بندی سرامیک، کاشی و سنگ‌های زینتی در صنعت صادرات مواد شیمیایی و بسته بندی بشکه‌های شیمیایی نیز کاربرد دارد.

سالانه ۲۰۰۰۰۰۰ عدد از این نوع پالت توسط کارخانه‌های کاشی و سرامیک کشور برای صادرات این محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین این پالت به دلیل داشتن قیمت مناسب در زمینه بسته بندی و بسته بندی مواد غذایی نیز کاربرد دارد. چنانچه این پالت‌ها برای بسته بندی مواد غذایی استفاده شوند، باید از نظر گندزدایی و بهداشتی بودن مورد تایید مرزهای اروپایی باشند.

ویژگی‌های پالت حمل سرامیک

  • دارای طرفیت بارگیری تا ۱۸۰۰ کیلوگرم می‌باشد.
  • این پالت در ابعاد مختلفی از جمله ۱۰۰*۱۰۰ و ۱۱۰*۱۱۰ و ۱۰۵*۱۰۵ سانتی متر وجود دارد.
  • از دو طرف قابلیت جابجایی توسط لیفتراک را دارد.
  • ارزان‌ترین قیمت را در بین پالت‌های چوبی ایرانی موجود در بازار دار.
  • از مقرون به صرفه‌ترین انواع پالت موجود در بازار با کیفیت بسیار مطلوب می‌باشد.

مزایای استفاده از پالت مناسب بسته بندی سرامیک

اصلی‌ترین مزیت این پالت‌ها فاصله کم بین چوب‌های آن می‌باشد. زیرا از وارد شدن آسیب به محصولاتی که بسته بندی کوچکتری دارند جلوگیری می‌کند.

این پالت‌ها مجهز به چهار شاسی می‌باشند و موجب می‌شوند فشار کمتری به تخته‌های روی پالت وارد شده و در نتیجه مقاومت بسیار بیشتری داشته باشند.

مزیت دیگر استفاده از سازه بسته بندی سرامیک این است که به دلیل آنکه می‌توان نعداد زیادی از این پالت‌ها را روی ماشین حمل بار قرار داد، از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه هستند.

هدف استفاده از پالت در بسته بندی سرامیک

هدف استفاده از پالت‌های چوبی سرامیکی حمایت از تولید ملی و مقرون به صرفه بودن این پالت‌ها در مقایسه با پالت‌های روسی می‌باشد.

برای اطلاع از قیمت انواع پالت و سفارش کافیست از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان نواچوب در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ماتماس با ما مقالاتویدئو