جعبه چوبی حمل بار یا باکس چوبی صادراتی از انواع چوب ساخته می‌شود و کاربردهای متنوعی دارد. جعبه چوبی صادراتی در طرح‌های مختلف و از چوب‌های گوناگونی ساخته می‌شوند، از این‌رو مقاومت و استحکام متفاوتی دارند. در دنیای امروز، یکی از نیازهای اساسی کارخانجات و شرکت‌ها افزایش سرعت در بسته‌بندی و امنیت در حمل و نقل محصولات و کالاها می‌باشد و همین امر موجب شده تا اصناف مختلف در انبار و حمل و نقل کالاها از پالت چوبی، جعبه چوبی بسته بندی و جعبه چوبی حمل بار استفاده می‌کنند.

فهرست مطالب

جعبه باکس چوبی ابزاری مناسب برای حمل و نقل و بسته بندی محصولات مختلف صادراتی است. معمولا برای ساخت باکس چوبی و ساخت جعبه چوبی بزرگ از باکیفیت‌ترین و بهترین چوب‌ها همانند چوب یورو استفاده می‌شود. ساخت جعبه چوبی سفارشی و تولید باکس چوبی از این نوع چوب‌ها، مقاومت و دوام عالی در برابر فشار و وزن محصولات دارد.

جعبه چوبی بسته بندی یا باکس چوبی صادراتی

جعبه چوبی بسته بندی یا باکس چوبی صادراتی چیست؟

صادرات کالاها اغلب نیاز به بسته بندی تخصصی دارد تا بتوان از سالم به مقصد رسیدن آن‌ها اطمینان داشت. جعبه چوبی صادراتی یا باکس چوبی بزرگ نوعی باکس پالت چوبی است که دارای چند دیواره بوده و به شکل جعبه قابل استفاده است. این جعبه باکس چوبی امکان حمل و نقل و جابجایی بوسیله ماشین لیفتراک را دارد. همچنین جعبه چوبی حمل بار در ابعاد و انواع مختلفی تولید می‌گردد.

باکس چوبی صادراتی یا جعبه چوبی بسته بندی برای نگهداری و حمل و نقل محصولات سنگین و حساس بکار می‌رود. چراکه قرارگیری بار داخل جعبه صادراتی موجب می‌شود تا بار و کالا به شکلی ایمن در چهارچوب باکس چوبی بزرگ قرار گرفته و خطر آسیب‌هایی نظیر سقوط و شکستگی را به حداقل می‌رساند.

باکس چوبی بزرگ و جعبه بسته بندی چوبی دارای تنوع بسیار زیادی بوده و از این جهت در صنایع مختلف می‌توان از آن استفاده نمود. قیمت باکس چوبی و قیمت جعبه چوبی بزرگ نیز به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

طراحی جعبه چوبی صادراتی و ساخت باکس چوبی

فاکتورهای مهم در طراحی جعبه چوبی صادراتی و ساخت باکس چوبی

یکی از عوامل مهم در موفقیت صادراتی، استفاده از بسته بندی‌های مقرون بصرفه و مناسب است. باکس چوبی صادراتی از بهترین گزینه‌ها برای این امور هستند. بسته بندی چوبی صادراتی نوعی روش جعبه بسته بندی قابل حمل است. تولید کننده جعبه چوبی حمل بار در ساخت جعبه بسته بندی چوبی از چوب‌های مستحکم با مقاومت بالا استفاده نموده است.

بسته به ابعاد و نوع کالایی که درون جعبه صادراتی قرار می‌گیرد، ابعاد و استحکام آن‌ها قابل تغییر می‌باشد.

فضای داخل جعبه چوبی صنعتی و باکس بزرگ چوبی براساس کالای مورد نظر و درخواست مشتریان در سفارش ساخت جعبه چوبی حمل بار طراحی می‌گردد. در ساخت باکس چوبی و مونتاژ جعبه چوبی، ورق‌های چندلایی مستحکم بکار می‌رود که در برابر نفوذ آب هم مقاومند. بعلاوه در زیر به فاکتورهای مهم در ساخت جعبه چوبی سفارشی و تولید باکس چوبی اشاره شده است:

نوع چوب باکس چوبی صادراتی

نوع چوب باکس چوبی صادراتی

چوب بکار رفته در ساخت باکس چوبی باید به حد کافی محکم باشد تا در مقابل سختی‌های حمل و نقل مقاومت خوبی از خود نشان دهد. چوب‌های سخت نظیر افرا، بلوط وخاکستر اغلب برای ساخت جعبه صادراتی و بسته بندی چوبی صادراتی استفاده می‌شوند.

ابعاد و اندازه جعبه صادراتی

ابعاد و اندازه جعبه صادراتی

اندازه و ابعاد جعبه صادراتی باید بصورتی طراحی گردد که به خوبی جهت کالاهای صادراتی مناسب باشد تا از جابجایی کالا در حین حمل و نقل جلوگیری گردد.

حساسیت و شیوه حمل و نقل باکس چوبی صادراتی

حساسیت و شیوه حمل و نقل

روش‌های گوناگون حمل و نقل برای بسته بندی نیازها متفاوتی دارند. برای نمونه حمل و نقل هوایی به جعبه‌ای نیاز دارد که بتواند تغییرات دما و ارتفاع را تحمل نموده و در این شرایط به کالا آسیب وارد نسازد.

وزن بار قرار گرفته درون جعبه چوبی صادراتی

وزن بار قرار گرفته درون جعبه

وزن محتویات تعیین‌کننده استحکام جعبه صادراتی برای محافظت از آن‌ها در حین حمل و نقل است.

مزایای باکس چوبی صادراتی

تولید جعبه چوبی برای حمل و نقل سالم و حفاظت از کالاها در حین صادرات و واردات انجام می‌گیرد. در واقع تولیدی باکس چوبی صادراتی و مونتاژ جعبه چوبی برای آسان‌سازی و ایمن‌سازی امور بسیار حیاتی و واجب است. استفاده از باکس چوبی صادراتی مزایای بسیار زیادی دارد که به این شرح می‌باشد:

حفاظت کافی از کالا با جعبه باکس چوبی

جعبه چوبی بسته بندی دارای ویژگی‌های حفاظتی قوی است که کالا را دربرابر خطرات و آسیب‌ها مراقبت می‌کند. همچنین جعبه صادراتی امکان جذب ضربات قوی را داشته و به کالا در مقابل خطرات حمل و نقل نظیر ضربه‌ها و رطوبت و گرد و غبار کمک می‌کند.

استفاده از تمام فضای انبار با باکس چوبی صادراتی

با استفاده از این جعبه می‌توان بطور منظم محصولات را قفسه‌بندی کرد. به این ترتیب در قفسه بندی انبار صنعتی می‌توان از همه فضای موجود در انبار به صورت بهینه استفاده کرد.

کاهش حوادث حمل و نقل با تولید جعبه چوبی

توسط بسته بندی چوبی صادراتی جابجایی و حمل و نقل محصولات آسان‌تر انجام شده و جابجایی کالا با خطر کمتری انجام می‌شود. زیرا جعبه بسته بندی چوبی بسیار مستحکم هستند وخطرات احتمالی را به صفر می‌رسانند. به این ترتیب موجب افزایش امنیت و کیفیت حمل و نقل کالا و بار می‌شوند.

کاهش هزینه‌های حمل و نقل کالا

با وجود بسته بندی چوبی صادراتی به نیروی کار کمتری برای جابجایی کالاها نیاز خواهیم داشت. به علاوه با وجود این جعبه‌های چوبی کار با سرعت بالاتری پیش خواهد رفت. بنابراین هم در زمان و هم در صرف هزینه به میزان زیادی صرفه‌جویی می‌شود و به چیزی در حدود نصف کاهش می‌یابد.

سهولت در انبارداری با استفاده از جعبه صادراتی

استفاده از باکس چوبی صادراتی نه تنها موجب چیدمان منظم انبار شده، بلکه فرایند شمارش اقلام و کالاهای موجود در انبار، انبارداری و انبارگردانی را تسهیل می‌کند.

حفاظت از محیط زیست‌ با خرید باکس چوبی

برای ساخت باکس چوبی می‌توان از مواد بازیافتی استفاده کرد. از این‌رو برای محیط زیست ضرری ندارند. همچنین جعبه باکس چوبی قابل بازیافت و بازگشت به طبیعت هستند. برای نمونه پالت‌هایی که عمر مفید آنها به پایان رسیده با تبدیل شدن به مالچ کاربرد بسیار زیادی برای افزایش کیفیت خاک دارند.

استحکام و مقاومت بالای باکس بزرگ چوبی

باکس چوبی و پالت چوبی به دلیل مقاومت و دوام طبیعی چوب از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. از این‌رو قرار دادن کالا روی آنها با اطمینان بالایی انجام می‌شود و احتمال لغزش کالا روی آن به حداقل می‌رسد.

قابلیت تعمیر ‎جعبه بسته بندی چوبی

علاوه‌بر سریع و آسان بودن ساخت جعبه چوبی بزرگ و تولید باکس چوبی دارند، این محصولات قابل تعمیر بوده و به سادگی تعمیر می‌شوند. بنابراین می‌توان بسته بندی چوبی صادراتی را تعمیر کرد و به عنوان دست دوم فروخت.

سبک و کم وزن‎

وزن کم در کنار استحکام بالا موجب محبوبیت جعبه چوبی در میان سایر ابزاهای جابجایی و حمل بار شده است.

فروش جعبه چوبی بسته بندی و قیمت باکس چوبی

فروش جعبه چوبی بسته بندی و قیمت باکس چوبی

در مقایسه با سایر پالت‌ها و ابزارهای حمل بار، برای ساخت باکس چوبی هزینه نسبت کمی مصرف می‌شود. خرید باکس چوبی به صادرکنندگان کمک می‌کند تا بتوانند هزینه حمل و نقل و بسته بندی را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند. از طرفی به دلیل مقاومت استحکام بسته بندی چوبی صادراتی، در طول مسیر احتمال وقوع خسارت به کالا به حداقل کاهش می‌یابد. همچنین باکس بزرگ چوبی به دلیل امکان استفاده مجدد این امکان را به صادرکنندگان می‌دهد تا در هزینه‌های بسته بندی صرفه جویی کننئد.

از این رو قیمت جعبه چوبی بزرگ با توجه به ویژگی‌های کاربردی و بسیار این محصول بسیار مقرون بصرفه است.قیمت جعبه چوبی بزرگ و کوچک به مواردی از قبیل نوع چوب بکار رفته، جنس باکس پالت چوبی، ابعاد و برند محصول و فروشگاهی که از آن خرید نموده‌اید بستگی دارد.

شما می‌توانید در شرکت نواچوب سفارش ساخت جعبه چوبی را با بهترین قیمت باکس چوبی داشته باشید. شرکت نواچوب فروش جعبه چوبی بسته بندی را از مرغوب‌ترین چوب‌ها و با بهترین قیمت جعبه چوبی بزرگ ارائه نموده است.

کارایی مختلف باکس چوبی و جعبه چوبی صادراتی

کارایی مختلف باکس چوبی و جعبه چوبی صادراتی

کالاها و محصولات موجود در انبارها با استفاده از ماشین‌هایی نظیر لیفتراک و جک دستی جابجا می‌شوند. لیفتراک توسط دو اهرم حمل و جابجایی بار را انجام می‌دهد. این دو اهرم با قرارگیری زیر بار، آن را از سطح زمین بلند می‌کند و به محل دیگری انتقال می‌دهد.

درصورتیکه کالا روی جعبه صادراتی یا پالت چوبی قرار گرفته باشد، حمل بار توسط ماشین‌های حمل و جابجایی بار راحت‌تر شده و احتمال آسیب رسیدن به کالا به حداقل می‌رسد. از طرفی جعبه چوبی حمل بار اغلب برای صادرات طیف وسیعی از کالاها از قبیل وازم الکترونیکی و دیگر اقلام شکننده که به مراقبت بیشتری نیاز دارند، استفاده می‌شوند. با توجه به امکان سفارش ساخت جعبه چوبی در ابعاد مورد نظر، این محصولات برای مواردی که نامنظم و سنگین هستند نیز مفید می‌باشند.

بسته بندی چوبی صادراتی به علت امکان نصب قفل و اقدامات امنیتی، برای کالاهایی که نیاز به امنیت بیشتری دارند نیز مناسبند.
انواع کاربردهای باکس‌های چوبی در ادامه ذکر شده است:

  • جابجایی کالا در انبارها
  • جابجایی کالا در سردخانه‌ها
  • حمل و نقل انواع کالاها و محصولات
  • چیدمان و قفسه‌بندی کالا در انبار
  • ایمنی در جا به جایی و حمل و نقل کالاها
  •  انبار کردن کالاها

 

کاربرد باکس چوبی

کاربرد باکس چوبی در چه صنایعی بیشتر است؟

مشتریان خارجی همواره به دنبال کالاهایی هستند که در شرایط ارسالی سالم و راحتی به مقصد انتقال یابند. استفاده از جعبه صادراتی به صادرکنندگان کمک می‌کند تا اعتماد مشتریان خارجی خود را بدست آورند و روابط تجاری محکم‌تری با آن‌ها ایجاد کنند. جعبه باکس چوبی یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای صادرات انواع کالا حساس‌تر بویژه صادرات مواد غذایی می‌باشد. همچنین برای حمل و نقل با کانتینر نیز بسیار کاربردی است. باکس چوبی در صنایع تولید کننده قطعات خودرو و هواپیما استفاده گسترده‌ای دارد تا درهنگام حمل و نقل قطعات ثابت مانده و دچار خرابی نمی‌شود.

برای خرید و سفارش انواع پالت و جعبه صادراتی کافی است با کارشناسان فروش جعبه چوبی بسته بندی نواچوب در تماس باشید.

مراحل تولید باکس چوبی و ساخت جعبه چوبی به روایت تصویر

ساخت باکس چوبی صادراتی باید براساس جزئیات و رعایت کردن استانداردهای بین المللی بسته بندی انجام گیرد. مراحل مهم فرآیند ساخت باکس چوبی و تولید جعبه چوبی شامل انتخاب چوب مرغوب، ابعاد و اندازه جعبه صادراتی و اطمینان از مهر و موم شدن، آستربندی و روکش مناسب جعبه و .. است.

برای آموزش ساخت جعبه چوبی در زیر به مراحل تولیدی باکس چوبی می‌پردازیم:

آخرین مرحله تولید باکس و جعبه چوبی صادراتی
مرحله سوم تولید باکس و جعبه چوبی حمل بار
مرحله دوم از تولید جعبه و باکس چوبی صادراتی
مرحله اول از تولید باکس چوبی صادراتی

مرحله اول ساخت باکس چوبی صادراتی

در گام اول برای تهیه جعبه باکس چوبی باید چوب مناسبی را تهیه نمود. چوب بکار رفته در ساخت بسته بندی چوبی صادراتی باید به حد کافی استحکام داشته باشد تا بتواند از محتویات درون آن در زمان حمل و نقل حفاظت کند.

انواع چوب‌های سختی همانند چوب افرا، خاکستر و بلوط اغلب برای ساخت جعبه چوبی بزرگ بکار می‌روند.

مرحله دوم تولید جعبه چوبی صادراتی

ابعاد و اندازه جعبه را مشخص کنید. اندازه جعبه باید براساس کالای ارسالی باشد. جعبه بسته بندی چوبی باید بصورتی طراحی گردد که به خوبی بتواند کالا را در برگرفته و از جابجایی در زمان حمل و نقل جلوگیری کند.

مرحله سوم از ساخت جعبه چوبی سفارشی

در مرحله بعدی، تولید کننده جعبه چوبی باید چوب را به ابعاد و اندازه مناسب برش بزند. از اره برای برش چوب بر اساس سایز مورد نیاز جعبه صادراتی استفاده می‌شود.

مرحله چهارم برای مونتاژ جعبه چوبی حمل بار

در این مرحله از ساخت جعبه چوبی سفارشی، باید جعبه را جمع کنید. بدین روش که تکه‌های چوب را بهمدیگر بچسبانید تا مونتاژ جعبه چوبی انجام گیرد. در این مرحله از تولید باکس چوبی بزرگ، باید از استحکام اتصالات و عدم وجود شکاف در آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.

مرحله پنجم تولید باکس چوبی

سپس در گام بعدی برای ساخت بسته بندی چوبی صادراتی باید جعبه را خط بکشید. جعبه را باید با مواد مناسبی نظیر پوشش حباب دار یا فوم بپوشانید تا کالاهای مورد حمل را محو نمایید.

مرحله ششم ساخت جعبه چوبی صادراتی

در این مرحله از ساختن جعبه چوبی باید جعبه را مهر و موم کنید. جعبه را باید با تسمه و نوار ببندید تا از باز شدن آن در حین حمل و نقل جلوگیری شود.

تصاویر نمونه باکس و جعبه چوبی صادراتی نواچوب

باکس چوبی صادراتی با عالی ترین کیفیت
باکس چوبی صادراتی
باکس و جعبه چوبی با عالی ترین قیمت
باکس و جعبه چوبی صادراتی با قیمت ویژه
باکس و جعبه چوبی صادراتی با کیفیت بالا
باکس و جعبه صادراتی چوبی
برترین کیفیت باکس و جعبه چوبی صادراتی
بهترین کیفیت از باکس چوبی صادراتی
بهترین کیفیت از جعبه چوبی صادراتی
تولید باکس و جعبه چوبی صادراتی
تولید سفارشی باکس چوبی صادراتی
جعبه و باکس چوبی صادراتی سفارشی
ساخت باکس جعبه چوبی صادراتی
ساخت باکس چوبی صادراتی
ساخت و تولید انواع باکس و جعبه چوبی
سفارش تولید باکس و جعبه چوبی صادراتی
سفارش خرید باکس چوبی صادراتی
سفارش ساخت باکس و جعبه چوبی صادراتی
عالی ترین کیفیت از باکس چوبی صادراتی
قیمت باکس چوبی صادراتی
هزینه باکس چوبی صادراتی
هزینه ساخت باکس و جعبه چوبی
ویژه ترین قیمت باکس چوبی صادراتی
باکس چوبی حمل بار

کاربرد انواع جعبه و باکس چوبی صادراتی چیست؟

این محصولات دارای کاربردهای فراوانی از قبیل حمل و نقل کالا، صادرات کالاهای حساس نظیر مواد غذایی و دارو، انبارداری و قفسه بندی، ساخت صنایع جوبی و .... می‌باشند.

ابعاد جعبه چوبی صادراتی چقدر است؟

ابعاد این محصولات برساس صنایع مختلف کاربرد و سفارش مشتریان مشخص می‌شود. درحالت کلی ابعاد استاندارد این باکس‌ها طول 120، عرض 100 با ارتفاعی 12 تا 15 سانتی متر درنظر گرفته می‌شوند. اما کاربران می‌توانند براساس نیازشان سفارش خود را ثبت کنند.