وبلاگ شرکت تولیدی صنعتی نواچوب

میز روستیک و انواع آن برای دکوراسیونی زیبا و شیک

میز روستیک

میز روستیک یکی از میزهای عالی است که در سبک کلاسیک و روستیک منزل از آن استفاده می‌شود. همیشه دکوراسیون لوکس را با رنگ‌های طلایی زرین و کلی جزییات تراش روی چوب دیده‌اید. خانه‌های اشرافی سبک کلاسیک به این شکل هستند. اما در دنیای مدرن امروز می‌توان سبک‌های دکوراسیون داخلی را باهم ترکیب کرد. در واقع در دنیای مدرن امروز می‌توان از هر سبک به طور هوشمندانه یک المان را دکوراسیون آورد و با آیتم‌های مشابه و خلاقیت از سبک‌های دیگر طراحی دیزاین داخلی خانه را زیباتر کرد.

میز روستیک چوبی و میزهای رزین اپوکسی ماهیتی درویشانه و ساده در ذهن‌ها ایجاد می‌کنند. اما این نوع میزها در آپارتمان‌های لوکس امروزی و ویلاهای لاکچری بسیار کاربرد دارند. اگر یک نمونه از سبک روستیک و میز تلویزیون روستیک یا میز ناهارخوری روستیک را ببینید بی شک عاشق این میزها و سبک‌های روستیک می‌شوید. سبک روستیک در دو سبک دیزاین مدرن و کلاسیک قرار دارد. می‌توان این دو سبک را تلفیق کرد و دکوراسیونی بسیار زیبا ایجاد کرد. در ادامه این مطلب از وب سایت نواچوب با ما همراه باشید تا بیشتر با یان میز آشنا شوید.

سبک روستیک

روستیک یک واژه لاتین است که به معنی روستا می‌باشد. سبک دکوراسیون روستیک سبکی است که از طبیعت بهره گرفته است. برای اینکه منازل و ساختمان‌ها به این سبک برسند از عوامل طبیعی مختلفی استفاده می‌کنند. از جمله این عوامل این است که از انواع پارچه‌ها، چرم‌ها و سنگ‌ها و انواع چوب و پالت چوبی استفاده می‌کنند.یکی از رایج‌ترین مصالحی که می‌توان با استفاده از آن سبک یک خانه را سبک روستیک کرد، چوب و پالت چوبی است. چوب در دکوراسیون روستیک به شکل‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از آنها میز روستیک است.

میز روستیک چیست؟

یکی از رایج‌ترین سوالات این است که میز روستیک چیست و چگونه ساخته می‌شود. یکی از محبوب‌ترین وسایلی که در دکوراسیون استفاده می‌شود چوب است. در سبک روستیک چوب به طور طبیعی و بدون دستکاری استفاده می‌شود. میز روستیک یک میز چوبی است که در آن از چوب طبیعی و دست نخورده استفاده شده است. در ادامه این مطلب به چوب‌های به کار رفته در این میز اشاره کرده‌ایم.

انواع میز روستیک

در زیر به انواع میز روستیک اشاره کرده‌ایم:

میز روستیک چوبی با سبک کلاسیک

برای کلاسیک بودن باید از رنگ‌های تند و طرح‌های با اصالت استفاده کنید. رنگ مشکی و طلایی و نمای چوب و براق به کلاسیک شدن فضا کمک زیادی می‌کند.

میز ناهار خوری روستیک

با پارچه‌های صندلی که در میز ناهارخوری روستیک استفاده می‌شود می‌توان سبک خانه را مدرن کرد. همچنین المان‌های مد روز در صندلی‌های میز ناهار خوری قرار گرفته‌اند. طرح چوب و رگه‌های چوب درخت در این میز فضای جنگل را یادآوری می‌کند. اگر می‌خواهید آرامش خاصی در منزل خود داشته باشید با خرید این میز آرامش را به خانه خود دعوت کنید.

میز کار لوکس

پایه میز روستیک طلایی است و یک دفتر کار لاکچری مدرن را به وجود می‌آید. همچنین استفاده از این نوع میز برای صاحب دفترکار اعتبار زیادی می‌آورد. همچنین صندلی‌های خاص میز کار این نوع چوب با چرم‌های زیبایی پوشانده شده‌اند که فضا را بسیار گران قیمت و لوکس نشان می‌دهد.

میز تلویزیون روستیک

اگر می‌خواهید یک میز تلویزیون خاص داشته باشید حتما از این نوع پالت چوبی برای ساخت میز تلویزیون استفاده کنید. این نوع میز تلویزیون‌ها فضای دلنشینی به محل کار و منزل شما می‌دهند.

میز جلو مبلی

به واسطه زیبایی که چوب روستیک دارد می‌توان برای خاص‌تر کردن فضای خانه از میزهای جلو مبلی این نوع چوب استفاده کرد.

برش چوب در میز روستیک

از جمله چوب‌هایی که برای ساخت این میز استفاده می‌شود چوب‌هایی با برش‌های طولی و عرضی تنه درختان است. برش چوب تنه درختان برش کالباسی است. این نوع چوب‌ها بعد از پرداخت و رنگ کاری، زیبایی خیره کننده‌کننده‌ای پیدا می‌کنند. این زیبایی به گونه‌ای است که چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند.برش طبیعی درختان میزهای خاصی را به وجود می‌آورد. اگر کناره‌های صفحه چوبی میز نامرتب و نامتارن باشند، این ویژگی سبب زیباتر جلوه دادن میز می‌شود.

نوع چوب مورد استفاده در میز روستیک

از جمله چوب‌هایی که در ساخت این نوع میز کاربرد دارد، چوب‌های بازیافتی است. این نوع چوب‌ها به راحتی عطر و بوی طبیعت و جنگل را به مشام شما می‌رسانند. زیرا این چوب‌ها در زیر باران نمی می‌گیرند. این نوع چوب‌ها همر بالایی دارند و حس زیبایی قدیمی بودن را به خانه می‌بخشند. همچنین وجود این نوع چوب‌ها دکوراسیون خانه را لوس می‌کند. به دلیل عمر بالایی که چوب‌های بازیافتی دارندمی‌توان از آنها برای ساخت مبلمان هم استفاده کرذ.

همچنین لازم است بدانید که برای ساخت میز چوبی یا Rustic از چوب خام هم استفاده می‌شود. می‌توان با انواع چوب در سایز وئ مدل‌های مختلفی این نوع میز را ساخت. البته با توجه به سلیقه و اصول دکوراسیون داخلی خود نوع چوبی را انتخاب کنید که میز شما با آن نوع چوب ساخته و طراحی شود. برای مثال اگر طراحی خانه شما رنگ روشن است از چوب بلوط، کاج یا توس در ساخت میز خود استفاده کنید.

اما اگر رنگ منزل و دکوراسیون شما تیره است از چوب گردو و رنگ‌های ماهگونی در ساخت میز روستیک استفاده کنید.