بسته بندی محصولات مختلف با استفاده از پالت

بسته بندی محصولات

بسته بندی محصولات در همه صنایع امری مهم و ضروری می‌باشد. چراکه این کار علاوه بر نظم بخشیدن به انبار، حمل و انتقال محصولات را نیز بهبود بخشیده و تسریع می‌کند. بسته بندی توسط وسایل و تجهیزات مختلفی از جمله نایلون، کارتن، کیسه‌های توری، گونی، پالت چوبی، پالت پلاستیکی و جعبه چوبی امکان‌پذیر می‌باشد. در این مقاله نواچوب قصد داریم به بررسی و مزایای بسته کردن محصولات با استفاده از پالت چوبی بپردازیم.

استفاده از پالت چوبی در بسته بندی محصولات

محصولات در ابعاد کوچک با استفاده از نایلون و کیسه‌های توری، در ابعاد متوسط با استفاده از کارتن و گونی و در ابعاد بزرگ و انتقالات سنگین با استفاده از پالت و جعبه چوبی بسته بندی می‌شوند.

استفاده از پالت چوبی برای بسته بندی محصولات قدمت دیرینه دارد. اغلب برای حمل مرتب و سازماندهی شده محصولات در ابعاد بزرگ از پالت‌ها و جعبه‌هایی از جنس چوب استفاده می‌کنند. این ار موجب حمل و نقل و جابجایی محصولات را تسهیل می‌نماید.

در این نوع بسته بندی کارتن‌های کوچکتر را برای راحتی انتقال با استفاده از پالت بسته بندی می‌کنند. چنانچه محصولات از حساسیت بیشتری برخوردار باشند، آنها را درون باکس‌ چوبی قرار می‌دهند. این باکس‌ها کاملا پوشیده و مقاوم می‌باشند.

مزایای استفاده از پالت در بسته بندی کالا

امروزه استفاده از پالت‌های چوبی در بسته بندی محصولات بسیار رایج شده است. زیرا این پالت‌ها نسبتا ارزان قیمت هستند و برای تولید کننده مقرون به صرفه می‌باشند. همچنین وزن کمی دارند و به سادگی توسط جک پالت، لیفتراک و غیره قابل بلند شدن و جابجایی هستند.

اغلب کارخانجاتی که محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند، به دلیل آنکه امکان بازگشت بسته بندی وجود ندارد، از پالت‌ها برای بسته بندی محصولات استفاده می‌کنند. زیرا قیمت این پالت‌ها در مقایسه با انواع سازه‌های دیگر کمتر می‌باشد و همچنین در صورت نگهداری اصولی پالت های چوبی کارآمد و با طول عمر بالا می‌باشند. از این رو استفاده از این سازه‌ها در ابعاد بزرگ بسیار مناسب و کارآمد می‌باشد.

از دیگر مزایای استفاده از پالت در جابجایی و حمل و نقل و بسته کردن کالاها می‌توان به جلوگیری از دفرمه شدن و وارد شدن ضربه‌های احتمالی به کالاها در هنگام جابجایی و بارگیری اشاره کرد. لازم به ذکر است محصولات بعد از قرار گرفتن روی این سازه‌های چوبی برای اطمینان بیشتر با تسمه یا انواع شیرینگ محکم بسته می‌شوند.

بسته بندی ایمن به خارج از کشور

صادرات کالا به خارج از کشور نیازمند یک بسته بندی خوب و قابل اطمینان می‌باشد تا محصولات به سلامت و بدون آسیب دیدگی به مقصد برسد. در این راستا باید محصولات با استفاده از کارتن‌های مناسب بسته شده و برای جابجایی آماده شوند.

برای حمل توسط کانتینر نیز بسته‌ها و کارتن‌ها باید روی باکس چوبی صادراتی یا پالت چوبی یورو قرار گیرند. در صورتی که محصولات بدون پالت در کف کانتینر بارگیری شوند، احتمال آسیب‌های جانبی برای آنها وجود دارد و ممکن است محصولات بر اثر تغییرات شرایط آب و هوایی و یا رطوبت حاصل از سردخانه آسیب دیده و له شوند.

چنانچه برای صادرات محصولات و تولیدات خود نیازمند سازه‌های چوبی با کیفیت و مقرون به صرفه هستید، می توانید با نواچوب در تماس باشید و بهترین انواع پالت‌ها و جعبه‌های چوبی را با بهترین و مناسب‌ترین قیمت سفارش دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ماتماس با ما مقالاتویدئو