کاربرد پالت چوبی در دکوراسیون منزل

کاربرد پالت چوبی

پالت چوبی و انواع مختلفی دارد و کاربرد پالت چوبی در دکوراسیون بسیار زیاد است. پالت‌های چوبی را می‌توانید با هزینه کم خریداری کنید. اندازه آنها 70 در 100 سانتی‌متر است. قیمت آن بر اساس نوع چوب آن تعیین می‌شود. چنانچه از مهارت نجاری برخورددار نیستید حتما از متخصص این حرفه کمک بگیرید و نوع مرغوب و درجه یک آن را خریداری کنید. با کمی سمباده می‌توانید سطح پالت را برای ساخت مبل آماده کنید. به طور کلی پالت سازه‌ای بسیار محکم و با استحکام زیادی است که در صنایع مختلفی برای حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد. سبک مدرن کلاسیک با پالت چوبی است. ایده‌های جالب و بسیار کاربردی برای تغییر و زیباسازی دکوراسیون با این تکه‌های چوب وجود دارد. در ادامه این مطلب از نواچوب به کاربردها و ایده‌های جالب با پالت چوبی می‌پردازیم.

کاربرد پالت چوبی و ایده‌ برای استفاده از آن در دکوراسیون

تغییر دکور همیشه لذت بخش است. یکی از ایده‌های جالب برای تغییر دکوراسیون منزل این پالت‌ها هستند.  از چوب کاخ و دیگر چوب‌های نرم در ساخت آنها استفاده می‌شود. به همین دلیل تا چندین تن وزن را می‌تواند تحمل کند. استفاده از این ایده‌ها به شدت در اروپا دیده می‌شود. در اکثر خانه‌ها از پالت‌های چوبی استفاده می‌کنند. پالت‌های چوبی مدل خاصی دارند که می‌توانید به عنوان مبل، صندلی، میز، استند گل و… در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید.این پالت‌ها بسیار جذاب و جدید و امروزی هستند و دکوراسیون منزل را به شدت زیباتر می‌کنند.یکی از ایده‌های جالب برای استفاده از این نوع پالت، ساخت سازه‌های چوبی تزیینی است. در ادامه این مطلب ایده‌ها و خلاقیت استفاده از آن را به طور کامل شرح می‌دهیم:

استفاده از پالت برای میز مبلمان

یکی از ایده‌های جالب و آسان‌ترین راه برای استفاده مجدد از پالت، استفاده از آن به عنوان میز مبلمان در دکوراسیون خانه است. یا اینکه به عنوان میز چایخوری استفاده کنید و لحظه‌های خوشی را بگذرانید. با قرارگیری دو پالت بر روی هم به همراه چرخ، میز مبلمان ظاهر مدرنی پیدا می‌کند. این کار بیشتر در فرانسه انجام می‌شود. می‌توایند از چرخ‌های بدون تحرک و از پایه‌های فلزی استفاده کنید. یکی از کاربرد پالت چوبی این است که می‌توانید آن را رنگ کنید و استایلی اسکاندیناوی به منزل دهید و میز مبلی را شیک‌تر کنید. همچنین اگر شیشه‌ای بر روی پالت اضافه کنید و آن را رنگ کنید بسیار جذاب خواهد شد.  یکی دیگر از کاربردهای پالت در دکوراسیون این است که می‌توانید به عنوان میز سرو نوشیدنی استفاده کنید.

مبل با پالت چوبی

برای دکوراسیون منزل می‌توانید یک ایده جالب را پیاده سازی کنید. یکی از کاربرد پالت چوبی این است که می‌توانید این نوع پالت‌ها را بر روی یکدیگر قرار دهید. سپس بر روی آن بالشتک نرم و برخی وسایل دیگر قرار دهید. این کار بسیار جذاب می‌شود و هرکسی آن را ببیند عاشق آن خواهد شد. می‌توانید به عنوان مبلمان در دکوراسیون منزل و در سرتاسر پذیرایی خانه استفاده کنید. با استحکامی که این نوع پالت‌ها دارند برای ماندگاری و عمر مبلمان بسیار عالی هستند و از این بابت خیالتان راحت باشد. می‌توانید هر مبلی را که می‌خواهید طراحی کنید و بسازید. قیمت پالت چوبی برای مبل بستگی به نوع چوب آن دارد و متفاوت است.

کاربرد پالت چوبی در منزل: ساخت کتابخانه و تخت با پالت چوبی

از این نوع پالت می‌توانید به عنوان جاکفشی، تخت و قفسه کتاب استفاده کنید. یکی از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از پالت‌ها، ساخت تختخواب با پالت می‌باشد. می‌توانید با استفاده از این پالت‌ها تختی زیبا که به سقف متصل است بسازید. به طوری که تخت در هوا شناور باشد. این ایده زیبایی خاصی دارد و هرکس را مجذوب خود می‌کند.

استفاده از پالت چوبی برای ساخت استند گل

می‌توانید برخی از گیاهان را پرورش دهید و به طور عمودی داخل این پالت‌ها بگذارید. پالت‌ها را بر روی هم بچینید و یا به دیوار بچسبانید و به طور عمودی یا ایستاده گل‌ها را درون آن بگذارید. با این کار هرکسی که این استند را ببیند به آن جذب می‌شود. می‌توانید از این استند گل در فضای باغ هم استفاده کنید و با کمترین هزینه جلوه2ای زیبا داشته باشید. استفاده از پالت‌ها در فضای بیرونی بسیار مناسب است. زیرا در برابر رطوبت و تغییرات هوا مقاوم است.

طراحی سقف ورودی با پالت در دکوراسیون روستیک

می‌توانید تخته‌های پالتی که بدون استفاده و اضافی است را به سقف ورودی خانه بچسبانید. با اینکار در فضای بیرونی خانه یک ظاهر روستیک ایجاد کرده‌اید که بسیار زیبا و چشمگیر است. پیاده سازی این کار بسیار راحت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ماتماس با ما مقالاتویدئو