پالت پلاستیکی با بهترین قیمت و عمر ماندگاری بالا وسیله‌ای است که برای انبار کردن یا جابجایی انواع کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد و به سادگی توسط لیفتراک، جرثقیل، یا جک دستی قابل جابجایی می‌باشد. پالت‌ پلاستیکی به دلیل کاربردهای گسترده‌ای که دارند در ابعاد و اندازه‌های مختلف با تحمل وزن متفاوت ساخته می‌شوند. در گذشته بیشتر از پالت‌های چوبی و فلزی استفاده می‌شد، اما امروزه به دلیل مزایای گسترده متداول‌ترین پالت‌ها از جنس پلاستیک هستند. جنس این پالت‌ها به قدری مرغوب است.

ویژگی‎‌‌های پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی

انواع پالت‌های پلاستیکی از نظر وزن

پالت‌ها از نظر وزن و قابلیت تحمل اجسام در دسته‌های زیر ساخته می‌شوند و کاربردهای گسترده‌ای دارند.

انواع پالت پلاستیکی از نظر شکل ظاهر

پالت‌های ساخته شده از پلاستیک از نظر شکل ظاهری در سه شکل مختلف تولید می‌شوند:

پالت پلاستیکی دندانه‌دار

پالت‌های دندانه‌دار کم استفاده‌ترین انواع پالت‌ پلاستیکی ارائه شده به بازارهستند و کاربرد چندانی ندارند.

 

پالت‌های توهم خور

پالت‌های توهم خور، قابلیت این را دارند که در یکدیگر فرو روند. بنابراین حجم کمی را اشغال می‌کنند. از این نوع پالت پلاستیکی در فروشگاه‌های مواد غذایی به دلیل فضای کمی که دارند، استفاده گسترده‌ای می‌شود.

پالت‌های پشت‌دار

پالت پلاستیکی پشت‌دار شباهت زیادی به پالت چوبی دارد و بیشترین کاربرد را در کارخانجات دارد. زیرا این پالت از نظر کیفیت و قیمت برای صاحبان کارخانه‌ها صرفه اقتتصادی دارد و قابلیت این را دارند که تا سه ردیف روی هم قرار گیرند.

کاربردهای پالت پلاستیکی

پالت‌ پلاستیکی پس از ساخت به خوبی استرلیزه می‌شوند، از این‌رو از نفوذ حشرات و جوندگان جلوگیری می‌کنند بنابراین گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در صنایع غذایی می‌باشند. پالت‌های پلاستیکی در مکان‌های مرطوب و شهرهایی با رطوبت بالا نظیر شهرستان‌های شمالی و جنوبی کشور کاربرد دارند. زیرا در برابر رطوبت دچار پوسیدگی و زنگ‌زدگی نمی‌شوند. از جمله مکان‌هایی که از پالت‌های با جنس پلاستیک استفاده می‌شود عبارتند از:

مزایای استفاده از پالت پلاستیکی در انبارها

یکی از مهم‌ترین کارها در انبارها قفسه‌بندی کالاها می‌باشد. زیرا در صورت بهم ریخته بودن و انباشه بودن کالها در انبار مشکلات متعددی به همراه دارد. در چنین مواردی:

از پالت‌ پلاستیکی استفاده می‌کنند. زیرا این پالت‌ها تاثیر بی‌نظیری در نظم بخشیدن به انبار و چیدمان مرتب محصولات و تجهیزات انبار دارد. با توجه به قفسه‌بندی اصولی در انبار با استفاده از پالت پلاستیکی می‌توانید محصولات را براساس:

دسته‌بندی کنید.

به این ترتیب قادر خواهید بود بدون هیچ اشتباهی تقاضای مشتری را بارگیری، پخش و عرضه نمایید. از دیگر مزایای استفاده از پالت‌های پلاستیکی و قفسه‌بندی انبار می‌توان به تسهیل فرایند انبارداری و انبارگردانی برای افرادی که در بخش انبار مشغول به کار هستند اشاره کرد. در این حالت احتمال خطا و اشتباه به میزان زیادی در افراد کاهش می‌یابد.

به‌علاوه پالت پلاستیکی قادر به تحمل وزن زیادی است و باید با رعایت اصول ایمنی چیده شوند. در قفسه‌بندی می‌توانید با اطمینان محصولات را به صورت ایمن روی هم چیده و سلامت محصول و کارکنان انبار را تامین نمایید.

بهترین قیمت پالت پلاستیکی
پالت پلاستیکی با بالاترین کیفیت
پالت پلاستیکی در ابعاد مختلف
پالت پلاستیکی سفارشی
تولید پالت پلاستیکی سفارشی
فروش پالت پلاستیکی
قیمت پالت پلاستیکی