انبارداری نوین و نقش سازه های چوبی در آن

انبارداری نوین

انبارداری نوین و اجرای اصولی و استاندارد آن از مهم‌ترین مهارت‌های هر شرکت ویا سازمانی می‌باشد. چراکه بخش بزرگی از دارایی‌ها و تولیدات یک شرکت در انبار ذخیره می‌شود و در اکثر شرکت‌های تولیدی و صادراتی انبار نقش قلب را ایفا می‌کند. به این معنی که همه بخش‌ها و مجموعه‌های شرکت یا از طریق انبار تغذیه می‌شوند و یا برای ذخیره خروجی‌های خود به انبار نیاز دارند. بنابراین لازم و ضروری است انبار بطور اصولی و استاندارد قفسه بندی و طبقه بندی شود و انباردار نیز با اصول انبارداری و نگهداری کالا آشنا باشد. در ادامه به بررسی نقش پالت پلاستیکی و چوبی در انبارداری نوین می‌پردازیم.

نقش پالت چوبی و پلاستیکی در انبارداری

پالت ها ابزارهایی با حالت مسطح می‌باشند که برای حمل کالا و برای بسته بندی‌های مختلف کاربرد دارند. این سازه‌ها همچون یک سکوی کوچک برای نگهداری از مواد و حمل و جابجایی آنها استفاده می‌شوند.

این سازه‌ها در حال حاضر در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و برای مصارف متنوعی کاربرد دارند. دو نوع از پرکاربردترین پالت‌ها، پالت پلاستیکی و پالت چوبی می‌باشد، که در انبارداری نقش بسزایی دارند.

در انبارداری نوین قفسه بندی یکی از پرکاربردترین طراحی‌های این سازه‌ها می‌باشد و مشکلات زیادی در انبارها را حل می‌کند. این طرح بندی در انبارها موجب می‌شود تا از روی هم انباشته شدن کالا جلوگیری شود و برای انواع محصولات فروشگاهی و کارخانه‌ای مشکلی ایجاد نشود. با این طرح بندی نظم و ترتیب خاص به انبار شما بخشیده می‌شود.

به دلیل تحمل بسیار بالای پالت‌های چوبی در انبارداری نوین، این سازه‌ها می‌توانند برای نگهداشتن محصولات سنگین تا زمان حمل و نقل موثر و کاربردی باشند.

مزایای استفاده از پالت در انبارداری نوین

بر طرف کردن مشکل روی هم انباشته شدن محصولات مختلف در انبارها.

فضایی مناسب، بزرگ و قابل استفاده فراهم می‌کند و تاثیر بسزایی در نظم بخشیدن، مرتب کردن و طبقه بندی و چیدمان اصولی تجهیزات و کالاهای درون انبار دارد.

با انبارداری نوین می‌توان محصولات را بر اساس کد، حروف و ارقام مختلف طبقه بندی کرد و آنها را براساس تقاضا و نیاز مشتریان و شرکت‌های عرضه کننده آنها، بارگیری و در بازار پخش کرد.

به کمک این روش قادر خواهید بود از یک فضای کوچک، استفاده بهینه داشته و محیطی مرتب و بسیار عالی برای انبار محصولات خلق کنید.

توسط انبار داری نوین امورات انبار داری و انبار گردانی برای کارگران مشغول به کار در این مکان سهل و آسان می‌گردد و کارگران می‌توانند با دقت و تمرکز بیشتری به فعالیت‌های خود بپردازند.

نکات مهم انبار داری

پالت‌های به کار رفته در انبارها ارتفاع زیادی دارد و از وارد شدن ضربه مستقیم به محصولات جلوگیری می کند.

قفسه‌ها و پالت‌ها باید به گونه‌ای ایمن و استاندارد در انبارها قرار داده شوند تا از سقوط محصولات جلوگیری شود و به صورت راک پالت یا لیفتراک به سادگی بتوان محصولات را همراه با پالت جابجا کرد. به این ترتیب از زخمی شدن پرسنل و آسیب دیدن محصولات جلوگیری می‌شود.

در انبارهایی که فضای مرطوب و نرم دارند استفاده از پالت چوبی توصیه نمی‌شود و بهتر است از پالت فلزی یا پالت پلاستیکی استفاده شود.

چنانچه به دنبال انواع پالت با کیفیت برای قفسه بندی انبار و اجرای انبارداری نوین دارید کافیست با کارشناسان نواچوب در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ماتماس با ما مقالاتویدئو