وبلاگ شرکت تولیدی صنعتی نواچوب

انبارداری نوین و نقش سازه های چوبی در آن

انبارداری نوین

انبارداری نوین و اجرای اصولی و استاندارد آن از مهم‌ترین مهارت‌های هر شرکت و یا سازمانی می‌باشد. چراکه بخش بزرگی از دارایی‌ها و تولیدات یک شرکت در انبار ذخیره می‌شود و در اکثر شرکت‌های تولیدی و صادراتی انبار نقش قلب کار را دارد. به این معنی که همه بخش‌ها و مجموعه‌های شرکت یا از طریق انبار تغذیه می‌شوند و یا برای ذخیره خروجی‌های خود به انبار نیاز دارند. بنابراین لازم و ضروری است انبار بطور اصولی و استاندارد قفسه بندی و طبقه بندی شود و انباردار نیز با اصول انبارداری و نگهداری کالا آشنا باشد. در ادامه این مطلب از وب سایت نواچوب به بررسی نقش پالت پلاستیکی و چوبی در انبارداری نوین می‌پردازیم.

مدیریت انبارداری نوین چیست؟

انعطاف پذیری در مواجهه با نوسانات تقاضا از ویژگی‌های بارز انبارداری نوین در سالهای اخیر بوده است. به همین دلیل حرکت به سمت اتوماسیون با وعده صرفه جویی بیشتر در هزینه‌ها و افزایش کارایی ادامه یافته است. طراحی انبار نوین باید بر اساس تقاضا و سفارشات به صورت لحظه‌ای مدیریت شود. در انبارداری مدرن باید بکارگیری اتوماسیون افزایش یابد و تمامی محصولات با فناوری اینترنت اشیا در دسترس باشند. پالت‌های چوبی به شما کمک خواهند کرد تا انبارداری اصولی و دقیقی انجام دهید.

نقش پالت چوبی و پلاستیکی در انبارداری

پالت ها ابزارهایی با حالت مسطح می‌باشند که برای حمل کالا و برای بسته بندی‌های مختلف کاربرد دارند. این سازه‌ها همچون یک سکوی کوچک برای نگهداری از مواد و حمل و جابجایی آنها استفاده می‌شوند. همچنین در حال حاضر این سازه‌ها در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و برای مصارف متنوعی کاربرد دارند. دو نوع از پرکاربردترین پالت‌ها، پالت پلاستیکی و پالت چوبی می‌باشد که در انبارداری نقش بسزایی دارند.

در انبارداری نوین قفسه بندی از پرکاربردترین طراحی‌های این سازه‌ها می‌باشد و مشکلات زیادی در انبارها را حل می‌کند. این طرح بندی در انبارها موجب می‌شود تا از انباشتگی کالاها جلوگیری شود و برای انواع محصولات فروشگاهی و کارخانه‌ای مشکلی ایجاد نگردد. با این طرح بندی نظم و ترتیب خاصی به انبار بخشیده خواهد شد. به دلیل تحمل بسیار بالای پالت‌های چوبی در انبارداری نوین، این سازه‌ها می‌توانند برای نگهداشتن محصولات سنگین تا زمان حمل و نقل موثر و کاربردی باشند.

مزایای استفاده از پالت در انبارداری نوین

در ادامه به مزایای استفاده از پالت در انبارداری اشاره کرده‌ایم:

  1. با استفاده از پالت دیگر مشکل انباشتگی محصولات مختلف در انبارها وجود نخواهد داشت.
  2. فضایی مناسب، بزرگ و قابل استفاده را فراهم می‌کند و تاثیر بسزایی در نظم بخشیدن، مرتب کردن و طبقه بندی و چیدمان اصولی تجهیزات و کالاهای درون انبار دارد.
  3. با انبارداری نوین می‌توان محصولات را بر اساس کد، حروف و ارقام مختلف طبقه بندی کرد و آنها را براساس تقاضا و نیاز مشتریان و شرکت‌های عرضه کننده آنها، بارگیری و در بازار پخش کرد.
  4. به کمک این روش قادر خواهید بود از یک فضای کوچک، استفاده بهینه داشته و محیطی مرتب و بسیار عالی برای انبار محصولات خلق کنید.
  5. با انبارداری نوین و استاندارد امورات انبارگردانی برای کارگران بسیار راحت‌تر می‌شود. همچنین کارگران می‌توانند با دقت و تمرکز بیشتری به فعالیت‌های خود بپردازند.

نکات مهم انبار داری

پالت‌های موجود در انبارها ارتفاع زیادی دارند و از ورود ضربه مستقیم به محصولات جلوگیری می‌کنند. قفسه‌ها و پالت‌ها باید ایمن و استاندارد در انبارها قرار بگیرند تا از سقوط محصولات جلوگیری شود. از مزایای پالت می‌توان به حمل انها با لیفتراک اشاره کرد. چراکه این امر باعث عدم زخم و آسیب به پرسنل می‌شود. در انبارهایی که فضای مرطوب و نرم دارند استفاده از پالت چوبی توصیه نمی‌شود و بهتر است از پالت فلزی یا پالت پلاستیکی استفاده شود. چنانچه به دنبال انواع پالت با کیفیت برای قفسه بندی انبار و اجرای انبارداری نوین دارید کافیست با کارشناسان نواچوب در تماس باشید.