انبارداری نوین و نقش سازه های چوبی در آن

انبارداری نوین و نقش سازه های چوبی در آن

انبارداری نوین و اجرای اصولی و استاندارد آن از مهم‌ترین مهارت‌های هر شرکت ویا سازمانی می‌باشد. چراکه بخش بزرگی از دارایی‌ها و تولیدات یک شرکت در انبار ذخیره می‌شود و در اکثر شرکت‌های تولیدی و صادراتی انبار نقش قلب را ایفا می‌کند. به این معنی که همه بخش‌ها و مجموعه‌های شرکت یا از طریق انبار تغذیه می‌شوند و یا برای ذخیره خروجی‌های خود به انبار نیاز دارند. بنابراین لازم و ضروری است انبار بطور اصولی و استاندارد قفسه بندی و طبقه بندی شود و انباردار نیز با اصول انبارداری و نگهداری کالا آشنا باشد. در ادامه به بررسی نقش پالت پلاستیکی و چوبی در انبارداری نوین می‌پردازیم.

نقش پالت چوبی و پلاستیکی در انبارداری

پالت ها ابزارهایی با حالت مسطح می‌باشند که برای حمل کالا و برای بسته بندی‌های مختلف کاربرد دارند. این سازه‌ها همچون یک سکوی کوچک برای نگهداری از مواد و حمل و جابجایی آنها استفاده می‌شوند.

این سازه‌ها در حال حاضر در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و برای مصارف متنوعی کاربرد دارند. دو نوع از پرکاربردترین پالت‌ها، پالت پلاستیکی و پالت چوبی می‌باشد، که در انبارداری نقش بسزایی دارند.

در انبارداری نوین قفسه بندی یکی از پرکاربردترین طراحی‌های این سازه‌ها می‌باشد و مشکلات زیادی در انبارها را حل می‌کند. این طرح بندی در انبارها موجب می‌شود تا از روی هم انباشته شدن کالا جلوگیری شود و برای انواع محصولات فروشگاهی و کارخانه‌ای مشکلی ایجاد نشود. با این طرح بندی نظم و ترتیب خاص به انبار شما بخشیده می‌شود.

به دلیل تحمل بسیار بالای پالت‌های چوبی در انبارداری نوین، این سازه‌ها می‌توانند برای نگهداشتن محصولات سنگین تا زمان حمل و نقل موثر و کاربردی باشند.

مزایای استفاده از پالت در انبارداری نوین

بر طرف کردن مشکل روی هم انباشته شدن محصولات مختلف در انبارها.

فضایی مناسب، بزرگ و قابل استفاده فراهم می‌کند و تاثیر بسزایی در نظم بخشیدن، مرتب کردن و طبقه بندی و چیدمان اصولی تجهیزات و کالاهای درون انبار دارد.

با انبارداری نوین می‌توان محصولات را بر اساس کد، حروف و ارقام مختلف طبقه بندی کرد و آنها را براساس تقاضا و نیاز مشتریان و شرکت‌های عرضه کننده آنها، بارگیری و در بازار پخش کرد.

به کمک این روش قادر خواهید بود از یک فضای کوچک، استفاده بهینه داشته و محیطی مرتب و بسیار عالی برای انبار محصولات خلق کنید.

توسط انبار داری نوین امورات انبار داری و انبار گردانی برای کارگران مشغول به کار در این مکان سهل و آسان می‌گردد و کارگران می‌توانند با دقت و تمرکز بیشتری به فعالیت‌های خود بپردازند.

نکات مهم انبار داری

پالت‌های به کار رفته در انبارها ارتفاع زیادی دارد و از وارد شدن ضربه مستقیم به محصولات جلوگیری می کند.

قفسه‌ها و پالت‌ها باید به گونه‌ای ایمن و استاندارد در انبارها قرار داده شوند تا از سقوط محصولات جلوگیری شود و به صورت راک پالت یا لیفتراک به سادگی بتوان محصولات را همراه با پالت جابجا کرد. به این ترتیب از زخمی شدن پرسنل و آسیب دیدن محصولات جلوگیری می‌شود.

در انبارهایی که فضای مرطوب و نرم دارند استفاده از پالت چوبی توصیه نمی‌شود و بهتر است از پالت فلزی یا پالت پلاستیکی استفاده شود.

چنانچه به دنبال انواع پالت با کیفیت برای قفسه بندی انبار و اجرای انبارداری نوین دارید کافیست با کارشناسان نواچوب در تماس باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
تیم فروش ما به صورت شبانه روزی پاسخگوی شما عزیزان است.
👋 سلام؛چطور میتونم کمک کنم؟