ساخت سازه های چوبی تزئینی با انواع پالت

ساخت سازه های چوبی تزئینی با انواع پالت

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به تغییر دکوراسیون فضای زندگی خود دارید و دوست دارید وسایل تزئینی با هزینه کم و وسایل دور ریختنی طراحی کنید، باید بدانید پالت‌های چوبی گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند و با اندکی خلاقیت می‌توانید سازه های چوبی تزئینی جذابی برای خود خلق کنید. شاید در نگاه اول پالت‌ها تخته‌های چوبی بدون جذابیتی به نظر برسند اما در واقیعت چیزی بیش از چند تخته چوب نصب شده روی یکدیگر هستند. در ادامه با نواچوب همراه باشید تا با نمونه‌ای از سازه‌های چوبی خلاقانه  ساخته شده با استفاده از پالت چوبی آشنا شوید.

ساخت سازه های چوبی تزئینی با پالت چوبی

با روی آوردن انسان به طبیعت وسایل چوبی بیش از پیش ارزش یافتند. سازه های چوبی به دلیل

  • کم هزینه بودن
  • و حمل و نقل آسان

جای خود را در خانه‌های دانشجویی و سایر خانه‌ها باز کردند و به تجهیزات جدایی ناپذیر منازل تبدیل شدند. اما برای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از جنگل زدایی می‌توان با خرید ضایعات چوبی و استفاده از پالت‌های چوبی فرسوده برای ساخت انواع تزئینات چوبی از جمله موارد زیر استفاده کرد:

  • ساخت مبلمان مقاوم، کاربردی و انعطاف‌پذیر
  • ساخت مبلمان اداری
  • خلق میز کنار تخت خواب جذاب
  • بکار بردن پالت چوبی در ساخت تابلوهای دکوری
  • ساخت قفسه‌های چوبی
  • استفاده از پالت چوبی به عنوان برد دوچرخه
  • و ….

ساخت مبلمان

چوب در هر فضایی موجب گرم‌تر شدن و ایجاد صمیمت بیشتر در فضا می‌شود. تنوع صندلی‌ها و مبلمان‌های چوبی به قدری زیاد است که به سادگی با انواع تجهیزات و وسایل چوبی نظیر میز قهوه خوری هماهنگ می‌شوند. زمانی که یک متریال خام همچون پالت در اختیار دارید با اندکی خلاقیت می‌توانید ساخت سازه های چوبی تزئینی را آغاز کنید.

طراحی مبلمان اداری

شاید دور از تصور باشد اما باید به شما بگوییم که این پالت‌ها برای یک دکوراسیون اداری گزینه بسیار مناسبی هستند. با اندکی لاقیت و استفاده از رنگ‌های جذاب می‌توانید فضای اداری خود را شیک و مدرن کنید. به علاوه با ساخت قفسه می‌توانید فضای مناسبی برای ذخیره‌سازی کتاب، مدارک و سایر وسایل خود در محیط اداری ایجاد کنید.

میز کنار تخت نمونه‌ای از سازه های چوبی تزئینی جذاب

اگر ساکن آپارتمان کوچکی هستید و اتاق شمافضای زیادی ندارد، می‌توانید تنها با استفاده از دو عدد پالت چوبی برای ساخت میز کنار تخت خواب جذاب و جمع و جور اقدام نمایید. با انداکی و ایده و خلاقیت به سادگی می‌توانید سازه های چوبی تزئینی مورد نیازتان را بسیازید.

طراحی کاناپه جذاب با سازه های چوبی

گاهی خرید یک کاناپه تکی باب میل و سلیقه هزینه زیادی در بر دارد. تنها با تهیه چند عدد پالت چوبی با قیمت مناسب و اندکی خلاقیت می توانید کاناپه مورد نیازتان را طراحی کنید. کاناپه ایجاد شده بسیار انعطاف‌پذیر خواهد بود و به سادگی با تغییر تعداد پالت‌ها می‌توانید چیدمان آن را تغییر داده و سایز و اندازه کاناپه خود را تغییر دهید.

همچنین می‌توانید با نصب چرخ زیر کاماپه طرحی شده جابجایی این سازه های چوب دست‌ساز را برای خود راحت‌تر کنید. به علاوه از فضای زیر کاناپه می‌توانید برای ذخیره‌سازی کتاب‌ها و وسایل ضروری خود استفاده کنید.

ساخت استند گل با پالت

یکی دیگر از سازه های چوبی تزئینی که با استفاده از پالت می‌توانید بسازید استند گل می‌باشد. این پالت‌ها برای استند گیاهان بویژه در فضای بیرون و محوطه‌ها بسیار مناسب است. زیرا مقاومت بالایی در برابر تغییرات هوایی و رطوبت دارند.

همچنین فرم طبقه طبقه بودن آنها به شما امکان می‌دهد بتوانید گیاهان با تنوع مختلف را روی آن قرار دهید. به علاوه می‌توانید با نصب چرخ زیر پالت به راحتی استند گل را جابجا کنید و بهتر و راحت‌تر بدون آسیب دیدن گل‌ها از آنها نگهداری کنید.

طراحی قفسه‌های چوبی

برای ساخت قفسه‌های چوبی تنها کافیست تخته‌های پالت را از هم جدا کنید و به سرعت قفسه مورد نظرتان را تولید کنید و کتاب‌ها و عکس‌های مورد نیازتان را روی آن قرار دهید. لازم به ذکر است می‌توانید قفسه‌های ساخته شده را به رنگ دلخواه خود درآورید ویا به همان حالت طبیعی چوب استفاده کنید.

تغییرات و ایجاد تنوع در دکوراسیون لزوما نیازمند هزینه بالا و خرید وسایل گران‌ قیمت نیست بلکه به سادگی و با کمی خلاقیت و اندکی هزینه می‌توانید سازه‌ های چوبی تزئینی موردنیازتان را خلق کنید. همچنین می‌توانید آموزش ساخت میز تلوزیون و ساخت تخت خواب چوبی با پالت چوبی را در وب سایت ما فرابگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ماتماس با ما مقالاتویدئو