ساخت تخت خواب با استفاده از پالت

ساخت تخت خواب با استفاده از پالت

پالت‌های چوبی علاوه بر کاربردهای گسترده‌ای که در ساخت سازه‌های چوبی و جعبه چوبی دارند، توانسته‌اند به جایگاه ویژه‌ای به عنوان ماده اولیه برای ساخت وسایل چوبی منزل نیز دست یابند. امروزه با استفاده از این سازه‌ها وسایل گوناگونی از جمله ساخت میز تلویزیون، تخت خواب، کتابخانه، کمد و غیره انجام می‌شود و عکس‌های آن در سراسر اینترنت قابل مشاهده است. تنها کافیست سرچ کنید تا ایده‌های خاصی برای ساهت تخت خواب با پالت چوبی دست یابید. در ادامه این مطلب نواچوب قصد داریم به به شما یاد دهیم چطور با استفاده از این سازه‌ها برای خود تخت خواب زیبا بسازید.

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت تخت خواب

کلیه تجهیزاتی که ممکن است حین ایجاد تخت چوبی با استفاده از پالت نیاز داشته باشید عبارتند از:

  • مته
  • پیچ
  • اره تاجی شکل
  • خط کش یا متر
  • اره ساده
  • سنباده
  • چکش فلزی

نحوه استفاده از پالت برای ساختن تخت

ایده ساخت تخت خواب با استفاده از پالت یک ایده بسیار متفاوت بود که مشخص نیست اولین بار توسط چه کسی معرفی شد. مزیت ساخت تخت توسط این سازه چوبی این است که با صرف هزینه بسیار معقولی می‌توانید صاحب یک تخت خواب زیبا و راحت شوید.

حتی سایر وسایل اتاق خوابتان را نیز می‌توانید با کمی خلاقیت از این سازه‌های چوبی بسازید. اکثر چوب‌های بکار رفته در ساخت پالت‌های چوبی قابل رنگ شدن هستند و به سادگی می‌توانید آنها را با دکور اتاقتان هماهنگ کنید.

ساخت تخت خواب دو نفره ارزان قیمت

با اندکی خلاقیت و ایده‌پردازی می‌توانید بسیاری از تجهیزات ضروری زندگی که در بازار با قیمت بالایی به فروش می‌رسد به صورت دستی و صرف هزینه بسیار مناسب بسازید. شما عزیزان می‌توانید

  • پالت چوبی
  • باکس چوبی صادراتی
  • قرقره کابل چوبی

و دیگر تجهیزات مورد نیاز برای ساخت تخت چوبی و دیگر وسایل چوبی را با مناسب‌ترین قیمت از شرکت نواچوب تهیه نمایید.

مراحل ایجاد تخت خواب با پالت

برای ساخت تخت خواب مستحکم کافیست به دقت مراحل زیر را انجام دهید:

بررسی پالت‌های خریداری شده

پیش از استفاده پالت‌های خریداری شده را بررسی کنید که کاملا سالم باشند و روی سطح آنها هیچگونه ترک و شکستگی وجود نداشته باشد.

اندازه‌گیری و برش پالت‌ها

پالت‌ها را به کمک متر یا خط کش اندازه‌گیری کنید و متناسب با اینکه تخت خواب شما یک نفره است یا دو نفره بخش‌های اضافی آن را برش بزنید. بعد از به دست آوردن اندازه صحیح باید پالت‌ها را سمباده بزنید.

رنگ آمیزی سازه‌های برش زده

پیش از اتصال پالت‌ها به یکدیگر باید آنها را رنگ کنید. زیرا بعد از اتصال رنگ کردن آنها بسیار دشوار خواهد شد. چنانچه تمایل به استفاده از رنگ طبیعی چوب دارید، تنها کافیست روی چوب‌ها یک لایه روغن جلا بکشید.

اتصال پالت‌ها

بعد از اتمام رنگ آمیزی و خشک شدن رنگ‌ پالت باید با استفاده از چسب یا میخ و چکش سازه‌های چوبی را به یکدیگر متصل کنید.

مراحل فوق را مجددا تکرار کنید و یک فریم دیگر مانند قبلی بسازید و روی فریم اول قرار دهید تا تخت خواب‌تان ارتفاع کافی داشته باشد. اگر از چسب برای اتصال استفاده می‌کنید باید دو روز صبر کنید چسب‌ها کاملا خشک شوند و اتصالات محکم گردند.

اکنون ساخت تخت خواب شما به اتمام رسیده و آماده استفاده می‌باشد.تشک تختخواب را روی تخت بیاندازید و برای اطمینان از استحکام اتصالات اندکی روی آن بالا و پایین بپرید.

چنانچه دوست دارید تخت خوابتان تاج داشته باشد به سازه‌های چوبی بیشتری نیاز خواهید داشت و برای برش آنها به اره تاجی شکل نیاز خواهید داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ماتماس با ما مقالاتویدئو